Kā atvieglot zobu šķilšanās sāpes zīdainim?

Kā atvieglot zobu šķilšanās sāpes zīdainim?

Atvēsināta karote vai dārzeņi un augļi

Lielisks palīgs nepatīkamo sajūtu remdēšanai būs ledusskapī paturēta karote vai gabaliņš burkāna, ābola vai gurķa, ko pakošļāt.

Atvēsināts knupītis

Arī knupīt var ielikt uz brīdi ledusskapī. Starp citu, Curaprox knupīšiem ir īpašs dizains, pateicoties kuram mazuļa žoklis un smaganas attīstās pareizā gaitā, turklāt bērns pierod elpot caur degunu.

Smaganu masēšana

Nomazgā rokas un viegli pamasē mazuļa smaganas un apsārtušos vaidziņus. Neliels spiediens radīs patīkamu pretspiedienu tam, ko no iekšpuses uz smaganām veic augošais zobs.

Zobu riņķis

Rūpīgi izvēlies speciālu, attīstošu rotaļlietu, kas radīta zoba šķilšanās laikam. Piemēram, Curaprox zobu riņķim ir dažādu veidu tekstūra, ko mazulim būs patīkami pakošļāt. Tam ir arī papildu funkcijas – riņķī ir grabulītis uzmanības novēršanai un maza birstīte, kas bērnu sagatavo pirmajai zobu birstei. Arī zobu riņķi var atvēsināt ledusskapī, un ieteicams to bieži tīrīt ar ziepēm, pēc tam rūpīgi noskalojot.

Svarīgi uzturēt sausu muti un zodu

Ieteicams pēc iespējas biežāk noslaucīt siekalas, kuras šajā laikā izdalās pastiprināti. Tas nepalīdzēs pret sāpēm, taču mazinās mitruma radīto kairinājumu, kas ir papildu nepatīkams apstāklis zobiņu augšanas laikā.

Silta vanna

Ja mazulim ir pūcīgs noskaņojums, uzmanību no zobu šķilšanās nepatīkamajām blakusparādībām var novērst silta vanna – tas ir jautri un relaksējoši vienlaikus, kā arī uzlabo miega kvalitāti.

Pēdu masāža un apskāvieni

Nomierinoša, mīļa nodarbe, kas uzlabos garastāvokli gan vecākiem, gan bērniem. 

Komentēt

Lūdzu ņemt vērā, ka komentārs ir jāapstiprina redaktoram pirms tas tiks pubilcēts.