Uz augšu

5 svarīgi iemesli iegādāties mēles tīrītāju. Un kā pareizi to lietot

1. Pastiprina garšas izjūtu

Šis fakts ir zinātniski izpētīts. Pētījumā pierādīts, ka jau pēc divām nedēļām, lietojot mēles tīrītāju divreiz dienā, cilvēkam uzlabojas garšas izjūta. Parādās spēja labāk atšķirt rūgtu, saldu, sāļu un skābu garšu. Pētnieki īpaši iesaka to darīt ar speciālu, šim nolūkam radītu mēles tīrītāju.

2. Uzlabo mēles izskatu

Mēs, protams, nevēlamies apgalvot, ka mēlei būtu kā īpaši jāizskatās un ka tas būtu vienīgais iemesls, kādēļ to regulāri pucēt. Bet jau augstāk minētajā pētījumā pierādīts, ka pēc 2 nedēļu tīrīšanas samazinās baltais mēles aplikums un tā gluži vienkārši izskatās veselīgāka. 

3. Noņem bakteriālo aplikumu

Mēles aplikuma tīrīšana nav vien modes lieta – tā ievērojami uzlabo vispārējo mutes dobuma veselību. Pētījumā pierādīts, ka, regulāri lietojot mēles tīrītaju, jau pēc 7 dienām samazinās mutans streptococci un lactobacilli baktēriju daudzums mutē. Šīs baktērijas ir atbildīgas gan par slikto elpu, gan zobu bojāšanos. Vai tev ir slikta elpa no rīta? Ir vērts pamēģināt – iespējams, mēles tīrīšana to var mazināt.

4. Efektīvāk nekā zobu birste

Jā, mēli var notīrīt arī zobu birsti – vienkārši ar to saudzīgi nobraucot pa virsmu. Tomēr salīdzinošā pētījumā tika noskaidrots, ka speciālais mēles tīrītājs noņem par 30% vairāk bakteriālā aplikuma. Visai iespaidīga atšķirība, vai ne?

5. Ērtāk un vienkāršāk

Daudzi sūdzas par to, ka mēles tīrīšana izraisa rīstīšanās refleksu – it sevišķi, ja to veic tuvāk mēles pamatnei. Lūk, tieši tāpēc Curaprox, sadarbībā ar speciālistiem, ir izstrādājuši mēles tīrītāju ar gudru dizainu. Tā lietošana nerada šo nelabās dūšas sajūtu. Ir vērts pamēģināt!

Kā pareizi tīrīt mēli?

Pirmkārt, to vajag darīt regulāri – divas reizes dienā – piemēram, pēc vai pirms zobu tīrīšanas. It sevišķi, ja iemesls ir slikta elpa. Ko darīt un kā to pareizi darīt?

1. Nostājies pie spoguļa un izbāz mēli.

2. Maigi pieliec tīrītāju pie mēles tālākas daļas.

3. Saudzīgi bīdi to līdz mēles galam.

4. Atkārto to pašu kustību – pa vidu, labajā pusē, kreisajā pusē.

5. Pēc katras kustības noslauki aplikumu no mēles tīrītaja ar tīru drānu.

6. Pēc lietošanas nomazgā tīrītāju ar ziepēm un ūdeni, nosusini un glabā tīrā un sausā vietā.

Kopumā process aizņem aptuveni divas minūtes un to pēc vēlēšanās var atkārtot arī vairākreiz dienā.

Post a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

5 × five =